Telefonos elérhetőségünk: +36-20-374-96-44  Email: info@kronoszkiado.hu 

Tóth Imre: Függő viszonyok. Alkohol és társadalom a 18–20. századi Európában
Tóth Imre: Függő viszonyok. Alkohol és társadalom a 18–20. századi Európában
4 950 Ft 
4 130 Ft
ÚJ

Tóth Imre: Függő viszonyok. Alkohol és társadalom a 18–20. századi Európában

Az alkohol a kultúrtörténet egyik legrégibb és legszélesebb körben elterjedt anyaga, olyan antropológiai állandó, amely az ember társadalmi jelenlétének és önreprezentációjának is évezredes kísérője. Az ivás pedig mint társas gyakorlat nem pusztán a kapcsolatteremtés és a feszültségoldás pragmatikus eszköze volt, hanem az emberi együttélés komplex kulturális formája, amely egyszerre töltött be rituális, szimbolikus és státuszjelző szerepet...

17
Megtakarítás 820 Ft
4 130 Ft
4 950 Ft 
A vásárlás után járó pontok: 83 Ft
Részletek

Az alkohol a kultúrtörténet egyik legrégibb és legszélesebb körben elterjedt anyaga, olyan antropológiai állandó, amely az ember társadalmi jelenlétének és önreprezentációjának is évezredes kísérője. Az ivás pedig mint társas gyakorlat nem pusztán a kapcsolatteremtés és a feszültségoldás pragmatikus eszköze volt, hanem az emberi együttélés komplex kulturális formája, amely egyszerre töltött be rituális, szimbolikus és státuszjelző szerepet. A nyugati világban már a 19. században megkezdődött az alkohol társadalomtörténeti kutatása, főként a munkásosztály és háttérbe szorított csoportok, például a nők vizsgálatán keresztül. A modern kutatások az alkoholfogyasztás társadalmi interakciókra, osztályszerkezetre és közösségi dinamikára gyakorolt hatásait elemzik, miközben az előállítás, a kereskedelem és egészségügyi következményei is a történeti kíváncsiság célkeresztjébe kerülnek. A fogyasztás históriája voltaképpen illuzionizmustörténet, mely arról az ámításról szól, hogy az italban erő és természetfelettiség rejtőzik, megszépíti a valóságot, eloszlatja a gondokat, feloldja a görcsöket, könnyebbé teszi és megédesíti a sivár mindennapokat. Talán így is van, az viszont biztosan nem illúzió, hanem a kijózanító valóság, hogy történetének elmúlt háromszáz éve az érdekek terepének, az üzletnek, a politikának és a hatalomnak a története is.


Tóth Imre történész, habilitált doktor, igazgató (Soproni Múzeum), egyetemi docens (Pécsi Tudományegyetem, Soproni Egyetem). Fő kutatási területe a modernkori történelem, azon belül a magyar külpolitika, az osztrák–magyar és a német–magyar kapcsolatok története.

Adatok
ISBN:
9786156604514
Megjelenés:
2025. június 12.
Nyelv:
magyar
Terjedelem:
286 oldal
Méret:
B/5 (155x235 mm)
Kötésmód:
kartonált, ragasztókötött
Cikkszám:
9786156604514